Hakkımızda

KALİTE STRATEJİMİZ

YardımcıOSGB  sektörde yaşanan tüm teknolojik, hukuksal ve yapısal gelişmeleri deneyimli personeli ile takip etmekte ve bu sayede işletmelere de son gelişmeler doğrultusunda  hizmet verebilmektedir.

NASIL FAYDA SAĞLIYORUZ

Türkiye’de iş kazaları ve meslek hastalıkları önemli iş gücü, maddi  ve manevi kayıplara neden olmaktadır. Yardımcı OSGB olarak sunduğumuz iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile;

Çalışanların veriminin artması, hizmet kalitesinin iyileşmesi, maliyetlerin kontrol edilmesi, devamsızlığın azaltılması gibi faydalar sağlanır.

YardımcıOSGB bünyesindeki doktor ve işgüvenliği uzmanı kadrosu kullandırılarak bu konudaki giderlerde elde tutulur bir tasarruf sağlanır.

 

Personel istihdamı yerine, şirketlerin fatura karşılığı hizmet alması ile bürüt maliyeti etkileyen kıdem ve ihbar tazminatı yıllık izin gibi giderler ortadan kalkar.

 

Yardımcı OSGB tarafından hazırlanan risk raporları tepe yönetime işletmenin risk faktörlerinin takip edilmesi ve yönetilmesi açısından fayda sağlar.

 

İş sağlığının işletmede eksiksiz uygulandığının sertifikasyonu işletmenin kalite belgeleri alması veya alınan belgelerin devamlılığının korunmasında destek olur.

Doğru ve ihtiyacı karşılayan hizmet alımı çalışanların mutluluğunu arttıracak, ve işletmeler nitelikli işgücünü koruyup iş kazalarının önlenmesi doğrultusunda işgücü kaybından ve buna bağlı ekonomik kayıplardan korunacaklardır.

BİZ KİMİZ

Avrupa Birliği koşullarına ulaşmayı hedefleyen ve bu doğrultuda kanun ve yükümlülüklerde köklü değişikliklere gidilen ülkemizde henüz yeni yeni anlaşılmaya çalışılan iş sağlığı ve güvenliği konusunda tecrübe sahibi insan kaynağı ve deneyim ile YARDIMCI OSGB öncü kurumlardan biri olma niteliğindedir. Yürüttüğümüz her projeye ve hizmet verdiğimiz her kurumsal müşteriye özel çözümler üretmenin, risklerin yönetilmesinde evrenselden beslenen bir yerelliğin peşinde olduk. Hizmet alanlarımıza yönelik eksilmeyen merakımız ve yıllar içinde artan uzmanlığımız ile yolumuza devam ediyoruz..

Meslek hastalıkları ve İş Kazaları hakkında Meska Vakfının kurucu üyesi ve son dört dönemdir başkanlığını yapmakta olan Hüseyin Avni Yardımcı (Elk. Müh.) 1979 yılından beri İş Sağlığı ve Güvenliği alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Hüseyin Avni Yardımcı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kanun değişikliği ve düzenlemeleri doğrultusunda 38 yıllık birikimini kurumsal bir çatıya taşıyarak, 2013 yılında Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ‘’Yardımcı OSGB’’ yi kurmuştur.

Faaliyet alanı yasal mevzuat gerekliliklerinin tam ve etkin bir şekilde uygulanması için danışmanlık hizmeti vermek olan Yardımcı OSGB yasa gereği İŞVEREN ile ortak sorumlu konumundadır. Yardımcı OSGB bünyesinde çalışma bakanlığınca sertifikalandırılmış; iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimi ve sağlık personelinin yanı sıra uluslararası iş güvenliği sertifikasına sahip (‘NEBOSH’) çalışanları ile de sizlere ayrıcalıklı bir hizmet olanağı sunmaktadır.

Gözünüz arkada kalmasın istiyorsanız, Sizde Türkiye’nin en başarılı OSGB’siyle çalışın.